marți, 29 iunie 2010

Toate pânzele sus

Sâmbătă, fix în ziua de midsommar, am fost pentru prima oară in viaţă la navigat, invitat de nişte amici proaspeţi proprietari de barcă cu vele.

Ce-i drept, am mai primit o invitaţie anul trecut, într-o barcă tot sub pavilion românesc, dar n-am putut s-o onorez din motive indubitabile de mahmureală acută.
 
Am aplicat ideea mea de navigat şi cunoştiintele acumulate până în prezent, şi anume am stat pe cur în barcă, cu vesta de salvare pe mine, am băut gin tonic şi-am făcut poze superbe. Dar asta era deja implicit.









 Va urma.

marți, 8 iunie 2010

Demaraj de excepţie într-o nouă săptămână

Acest rezumat nu este disponibil. Dați clic aici pentru a vedea postarea.